שורשים ב' | 2008

בציר

ויתקין שורשים ב', השני בסדרת שורשים, מורכב, כמו קודמו, בעיקר מענבים שנבצרו בכרמים ותיקים, מעוצבים בהדליית גביע האופיינית לאזור הים התיכון מזה אלפי שנים. הדליה זו מאפשרת פריסת אשכולות מאווררים, ומאידך הצללה של העלווה על האשכולות כמעיין "מטריה" המונעת צריבות שמש וטעמים "מבושלים" ושומרת בכך על רעננות הפרי הנבצר.

קריניאן ופטיט סירה, המהווים את חלק הארי ביין זה, וכן קולומברד המשלים ותומך באחוזים בודדים את הממסך כזן לבן, גדלים בכרמי הארץ מזה עשורים רבים ומעוצבים בכרם בשיטה זו.את הממסך משלימים זנים חדשים יחסית בארץ, סירה ופטיט ורדו שנבצרו בכרמים בהם מוקפדים משטרי השקיה מאופקים, דילול פרי ועיצוב העלווה. הפירות המשלבים בשלות מיטבית עם רעננות שנשמרה הודות לתנאי הגידול וליבולים הנמוכים.

שורשים ב'

הרכב זנים
קריניאן, פטיט סירה, סירה, פטי ורדו ומעט קולומברד

התבגרות בחביות
20 חודשים בחביות גדולות, 350 ליטר

התבגרות בבקבוק לפני השחרור לשוק 
20 חודשים

רשמי טעימה 
היין מבטא נאמנה את אופי הבציר, במיוחד בהשוואה לבציר 2006 שהיה בשל ואינטנסיבי. הוא בעל רעננות חדה יותר, כמעט מינראלית. דיוק ופירותיות מודגשת ומעט פרחוניות ברקע. אנו יכולים להגיד בסיפוק שבבציר 2007 מפגין שורשים ב' מורכבות רבה, מיקוד ואלגנטיות שופעת.  

זמן יישון מומלץ 
בהמשך לעקומת הלימוד אותה התחלנו עם שורשים א' אנו יכולים להגיד בביטחון כי מוטב להתאפק, להניח ליין להתבגר בבקבוק למשך שנתיים- שלוש לאחר שחרורו, על מנת לתת לזמן לגלות לנו את מירב תכונותיו .מילוי היין נעשה ללא תהליכי סינון וייצוב. לאחר התבגרות של מספר שנים תיתכן הופעת משקעים שאינם פוגמים באיכות היין.

התאמה לאוכל
מתאים ללווי אוכל עשיר ומורכב, בעיקר מנות בשר עשירות בטעם כגון כבש, בקר וברווז.מלווה נוסף ומפתיע ליין מסוג זה יכול להיות שוקולד מריר מאיכות גבוהה, בעל אחוז גבוהה של מוצקי קקאו.בתנאי אכסון נאותים ימשיך לפתח טעמים ולהשתבח במשך 8-10 השנים שלאחר הבציר.

אלכ. בנפח: 14.5%  |  מחיר מומלץ לצרכן- 250 ש"ח