שורשים ג' | 2008

1,860 בקבוקים

ויתקין שורשים ג', השלישי בסדרת שורשים, מורכב, כמו קודמיו, בעיקר מענבים שנבצרו בכרמים ותיקים, מעוצבים בהדליית גביע האופיינית לאזור הים התיכון מזה אלפי שנים. הדליה עתיקה זו מאפשרת פריסת אשכולות מאווררים, ומאידך הצללה של העלווה על האשכולות כמעיין "מטריה" המונעת צריבות שמש וטעמים "מבושלים" ושומרת בכך על רעננות הפרי הנבצר.

 קריניאן ופטיט סירה, המהווים את חלק הארי ביין זה, וכן קולומברד המשלים ותומך באחוזים בודדים את הממסך כזן לבן, גדלים בכרמי הארץ מזה עשורים רבים ומעוצבים בכרם בשיטה זו.את הממסך משלימים זנים חדשים יחסית בארץ, סירה ופטיט ורדו שנבצרו בכרמים בהם מוקפדים משטרי השקיה מאופקים, דילול פרי ועיצוב העלווה. הענבים משנבצרו משלבים בשלות מיטבית עם רעננות מצוינת שנשמרה הודות לתנאי הגידול וליבולים הנמוכים.

מילוי היין נעשה ללא תהליכי סינון וייצוב. לאחר התבגרות של מספר שנים תיתכן הופעת משקעים שאינם פוגמים באיכות היין.

שורשים ג'

הרכב זנים
קריניאן ופטיט סירה מכרמי בעל בוגרים, סירה, פטי ורדו ומעט קולומברד.

התבגרות בחביות
20 חודשים בחביות גדולות, 350 ליטר

התבגרות בבקבוק לפני השחרור לשוק 
22 חודשים

רשמי טעימה 
היין מבטא נאמנה את אופי הבציר העצמתי והמורכב, אך מיטיב לבטא שילוב של רעננות, מינראליות ופירותיות המאוזנים בבשלות, עושר ומורכבות טעמים. כמו בקודמיו- מאפיינים עדינים של פרחוניות וכן בשר מעושן ניתן למצוא גם כאן. העובדה שהחלטנו מהפיק יין זה שנה שלישית ברציפות מעידה על הביטחון שלנו כי מדובר בבציר משובח וייחודי וכפי שאמרנו כשהיינות הראשונים מבציר זה יצאו – זהו אחד הבצירים הטובים של העשור. אנו יכולים להגיד בסיפוק שבבציר 2008 מפגין שורשים ג' עצמה ועושר, שכבות של מורכבות, מיקוד ואלגנטיות שופעת. 

זמן יישון מומלץ 
בהמשך לעקומת הלימוד אותה שלנו עם שורשים אנו יכולים להגיד בביטחון כי מוטב להתאפק, להניח ליין להתבגר בבקבוק למשך שנתיים- שלוש לאחר שחרורו, על מנת לתת לזמן לגלות לנו את מירב תכונותיו .מילוי היין נעשה ללא תהליכי סינון וייצוב. לאחר התבגרות של מספר שנים תיתכן הופעת משקעים שאינם פוגמים באיכות היין.

התאמה לאוכל
מתאים ללווי אוכל עשיר ומורכב, בעיקר מנות בשר עשירות בטעם כגון כבש, בקר וברווז.בתנאי אכסון נאותים ימשיך לפתח טעמים ולהשתבח במשך 8-10 שנים שלאחר הבציר.

אלכ. בנפח: 13.5%  |  מחיר מומלץ לצרכן- 250 ש"ח